TELEWIZORY LED JVC

TELEWIZORY LED JVC

JVC Europe GmbH prezentuje dwie nowe serie telewizorów wyposażone w procesor CEVO ENGINE. Modele WL863 i YL863 korzystając z wieloprocesorowej platformy oferują doskonałą jakość obrazu i wspaniałe efekty 3D, a dodatkowo udostępniają przyjazne użytkownikowi funkcje Smart TV takie jak dostęp online do usług multimedialnych lub nagrywanie filmów na zewnętrznych dyskach twardych z interfejsem USB. Funkcje Personal TV gwarantują przyjemność i wygodę korzystania z telewizora. Projektując nowe serie Jvc ściśle współpracowała z DESIGN. Efekt to ekscytująca stylistyka charakteryzująca się wąskimi ramkami wokół matrycy oraz użyciem najwyższej jakości materiałów takich jak szczotkowane aluminium. Wykończone w kolorze czarnym modele serii WL863 i srebrne YL863 będą dostępne w Europie w trzecim kwartale 2011 roku w rozmiarach: 107 cm (42''), 117 cm (46'') i 139 cm (55”). Telewizory klasy high-end, takie jak nowe modele serii WL863 i YL863, powinny oferować szeroki wachlarz zaawansowanych funkcji. Obejmują one możliwość dostępu do specjalnych treści multimedialnych z Internetu, nagrywanie audycji telewizyjnych na dyskach USB jak również zapewniają najwyższą jakość obrazu 2D i 3D. Funkcje te, niejednokrotnie uruchamiane są jednocześnie, co sprawia, że wymagają zastosowania procesora o ponadprzeciętnej mocy obliczeniowej. Odpowiednia wydajność nie była dostępna do czasu prezentacji telewizora Toshiba 55ZL1. Był to pierwszy model wyposażony w CEVO ENGINE, 7-rdzeniowy procesor przystosowany do pracy wielowątkowej. Dodanie szybkiej pamięci DRAM zwiększyło szybkość obliczeń, a koprocesor oddelegowany wyłącznie do poprawy jakości wideo pozwala na uzyskanie przepięknych obrazów 2D, 3D, a nawet przekształcania 2D do 3D w czasie rzeczywistym.

Personal TV wygodnie jak nigdy

CEVO ENGINE sprawia, że modele serii WL863 i YL863 można w prosty sposób dostosować do osobistych upodobań nawet kilkunastu użytkowników. Funkcje Personal TV umożliwiają czterem użytkownikom przechowywać w pamięci telewizora swoje ulubione ustawienia obrazu, listy kanałów, osobiste nagrania wideo. W rezultacie unikamy problemów z czasochłonnym wyszukiwaniem filmów zapisanych na podłączonym do telewizora dysku twardym. Osobiste ustawienia mogą także dotyczyć parametrów dźwięku poziom głośności może być zapamiętywany każdorazowo przy wyłączaniu telewizora lub przywracany do poziomu ustalonego i zapisanego przez każdego z użytkowników. Wbudowana w telewizory kamera rozpoznaje twarze domowników zasiadających przed telewizorem. W sytuacji gdy użytkownik zniknie z pola widzenia kamery telewizor automatycznie zmniejszy jasność obrazu lub po dłuższej chwili przejdzie w tryb czuwania oszczędzając tym samym energię elektryczną.

Smart TV multimedia na najwyższym poziomie

Telewizory WL863 i YL863 są kompatybilne z Toshiba Places, platformą internetowych usług multimedialnych dostępnych z poziomu telewizorów i laptopów. Modele te pozwalają użytkownikom na korzystanie z usług „Video Place” biblioteka filmów, „News Place” informacje z całego świata, „Music Place” biblioteka muzyczna oraz dostęp do internetowych stacji radiowych jak również „Social Plac”’ serwisy społecznościowe umożliwiające współdzielenie prywatnych treści z przyjaciółmi i rodziną. Dodatkowo telewizory obsługują europejski standard HbbTV®, który pozwala na jednoczesną transmisję sygnału telewizyjnego i treści internetowych. Aby zapewnić możliwość nagrywania filmów telewizyjnych na zewnętrznych dyskach twardych podłączonych do telewizora za pośrednictwem interfejsu USB, WL863 i YL863 standardowo oferują funkcję USB-Recording. Dodatkowo dzięki Toshiba Apps Connect, właściciele telefonów iPhone® mogą przekształcić swoje smartfony w piloty zdalnego sterowania. Autokalibracja studyjna jakość obrazu Dzięki Active Vision Rate 800, szybkie sceny akcji nie są wyzwaniem dla modeli WL863 i YL863. Wyświetlany obraz zawsze jest ostry i szczegółowy. Aby zapewnić doskonałą jakość obrazu idącą w parze z wyjątkowo smukłymi obudowami telewizorów, inżynierowie Toshiba opracowali podświetlenie matrycy PRO LED 32. Dzieli ono krawędziowe podświetlenie ekranu (Edge-LED) na 32 segmenty, które mogą być niezależnie wygaszane. Toshiba dodatkowo wyposażyła nowe telewizory w funkcję Autokalibracji1, która ustawia idealne parametry obrazu po dokonaniu pomiarów matrycy przy wykorzystaniu specjalnego miernika2 z interfejsem USB. Autokalibracja sprawia, że jakość obrazu w nowych telewizorach Toshiba osiąga poziom dotychczas spotykany wyłącznie w bardzo kosztownych monitorach studyjnych. Co istotne, Autokalibracja nie wymaga korzystania z zewnętrznego komputera. Telewizory z CEVO ENGINE dzięki funkcji Autokalibracji wyręczą widza w skomplikowanym procesie regulacji parametrów obrazu. Dzięki temu oglądając film na telewizorze Toshiby można poczuć się jak w hollywoodzkim studio.
 
 
Kontakt
Reklama